Sprawdź co może Ci się przydać na fermie

Sprawdź co może Ci się przydać na fermie
Sprawdź co może Ci się przydać na fermie, fot. pixabay

Masz zamiar założyć fermę drobiu i poszukujesz odpowiedniego wyposażenia? A może od lat hodujesz kury, gęsi czy indyki i zastanawiasz się jakie sprzęty mogą ułatwić wykonywanie codziennych zadań oraz poprawić dobrostan zwierząt?  Sprawdź gdzie kupić wyposażenie i na jakie produkty zwrócić uwagę.

Gdzie kupić wyposażenie fermy?

Akcesoria i sprzęty na fermę możesz kupić w stacjonarnych sklepach rolniczych lub online. Które rozwiązanie okaże się bardziej korzystne? Wiele zależy od Twoich potrzeb, ale trzeba przyznać, że zakupy w sieci stają się coraz bardziej popularne wśród rolników. Nie bez przyczyny. Przede wszystkim oszczędzasz czas. Nie musisz jechać kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego sklepu albo jeździć do kilku sklepów w poszukiwaniu odpowiednich rzeczy. Wystarczy wpisać nazwę produktu w wyszukiwarkę, a natychmiast otrzymasz setki ofert. Co więcej, masz też łatwy dostęp do opinii innych klientów, dzięki czemu o wiele łatwiej wybrać najlepszy produkt. Kolejna zaleta zakupów w Internecie to niższe ceny. W sieci często można trafić na atrakcyjne promocje. A co jeśli potrzebujesz pomocy przy wyborze wyposażenia? O to też nie musisz się martwić. Wiele sklepów uruchamia specjalne infolinie, oferując swoim klientom możliwość skorzystania z usług profesjonalnego doradcy. Otrzymujesz kompleksową usługę bez wychodzenia z domu. A jeśli po otrzymaniu przesyłki okaże się, że zamówione towary nie spełniają Twoich oczekiwań? Możesz po prostu je zwrócić w ciągu 14 dni, nie tracąc pieniędzy.

Jakie karmidła i poidła wybrać?

W sklepach znajdziesz m.in. mniejsze karmidła butelkowe dla kurcząt i piskląt, w których zmieści się 1 kg paszy. Takie karmidło posiada osiem stanowisk, ale jeżeli hodujesz większą ilość zwierząt, lepiej wybrać poidła zasypowe. Do wyboru są modele 1,5-, 3-, 6-, 12-, 20-, a nawet 30-kilogramowe. Z karmideł zasypowych może korzystać jednocześnie kilkanaście piskląt lub kilka dorosłych osobników. Zostały wykonane z dbałością o komfort Twojej pracy. Karmidła są łatwe w czyszczeniu, a zbiorniki mają jasne kolory, dzięki czemu widać ile paszy jest w środku. Szeroka podstawa karmidła zapewnia dobrą stabilność, nawet w przypadku największych modeli. Podstawa zawiera ponadto elementy zapobiegające wysypywaniu się karmy. Na fermie niezbędne będą również poidła grawitacyjne. Sprawdzą się w każdym gospodarstwie, ponieważ są łatwe w obsłudze i odporne na uszkodzenia. Dostępne są małe modele przeznaczone na 0,75 litra wody, średnie kilkulitrowe oraz duże kilkunastolitrowe. Znajdziesz je tutaj: https://lewmik.pl/kategoria/poidla-dla-zwierzat. Warto też zwrócić uwagę na karmidła i poidła automatyczne, w których zmieści się kilkadziesiąt litrów wody i paszy. Takie akcesoria to doskonałe udogodnienie dla osób posiadających wiele sztuk drobiu. W sklepach dostępne są również tradycyjne korytka z podziałkami, w których można umieszczać wodę lub paszę. Poidło dla kur, indyków i innych gatunków drobiu można postawić na ziemi lub podwiesić.

Czy warto kupić pastuch elektryczny dla drobiu?

Pastuch elektryczny ma wiele zastosowań i jest coraz częściej wykorzystywany przez rolników oraz przez hodowców, także przez hodowców drobiu. Za pomocą pastucha wyznaczysz teren pod wybieg i powstrzymasz zwierzęta przed ucieczką. To także doskonałe zabezpieczenie przed szkodnikami. Ogrodzenie elektryczne może być montowane w różnych miejscach i można nadawać mu różne kształty. Z łatwością przeniesiesz je w inną lokalizację. Pastuch dla drobiu składa się z siatki podłączonej do elektryzatora o odpowiedniej mocy. Co ważne, elektryzator generuje napięcie całkowicie bezpieczne dla zwierząt. Siatka ma czerwony kolor, dzięki czemu łatwo zauważą ją ludzie i zwierzęta, nawet z dużej odległości.

Środki do dezynfekcji pomieszczeń inwentarskich i suplementy diety

W kurniku łatwo dochodzi do zarażeń chorobami, które potem rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie. Dlatego tak ważna jest regularna dezynfekcja. Zakup odpowiednie preparaty do czyszczenia pomieszczeń inwentarskich, a przed wejściem do kurnika umieść maty nasączone środkami dezynfekcyjnymi. W ten sposób zminimalizujesz ryzyko rozprzestrzeniania się chorób wśród zwierząt. Ważnym czynnikiem jest także zwiększanie odporności drobiu poprzez odpowiednią suplementację. Warto więc zakupić specjalne dziobaki witaminowe dla drobiu. Zawierają niezbędne witaminy i pierwiastki, a ponadto pozwalają zaspokoić ptactwu instynkt dziobania.

Większość akcesoriów, narzędzi i sprzętów niezbędnych do założenia fermy drobiu znajdziesz w sklepach rolniczych online. Dostępne są modele dostosowane zarówno do użytku na małych, jak i na dużych fermach. Wystarczy tylko znaleźć zaufany sklep rolniczy i złożyć zamówienie za pomocą kilku kliknięć.

Tekst: Lewmik.pl Robert Lewandowicz