Leasing paneli fotowoltaicznych w branży rolniczej – co możesz zyskać?

Leasing paneli fotowoltaicznychatywa dla kredytu bankowego czy zakupu na raty. Leasing fotowoltaiki polega na tym, że panele fotowoltaiczne pozostają własnością leasingodawcy. W zamian za miesięczne raty możesz korzystać z przedmiotu umowy. Po zakończeniu okresu leasingu możesz wykupić fotowoltaikę od leasingodawcy. Ciekawą ofertę leasingu fotowoltaiki dla rolników przygotowało PKO Leasing: https://www.pkoleasing.pl/leasing/finansowanie-urzadzen-fotowoltaicznych/. Oferta dotyczy finansowania nowych urządzeń fotowoltaicznych o maksymalnej mocy do 1MWp na własne potrzeby w formie leasingu lub pożyczki leasingowej. Instalacje o wartości do 250 tys. PLN rozpatrywane są w procedurze uproszczonej przy zastosowaniu minimum formalności oraz wkładzie własnym już od 10 proc. Konsultanci PKO pomogą Ci wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich możliwości.
Leasing paneli fotowoltaicznych w branży rolniczej – co możesz zyskać? Grafika: stock.adobe.com

Panele fotowoltaiczne to źródło taniej i ekologicznej energii elektrycznej. Rozwiązanie wykorzystywane jest w sektorze prywatnym i w wielu gałęziach gospodarki – również w rolnictwie. Co możesz zyskać, jeszcze zdecydujesz się na leasing fotowoltaiki?

Światło słoneczne zalicza się do grupy odnawialnych źródeł energii i może być dobrą alternatywą dla węgla, ropy naftowej i innych tradycyjnych paliw, których zasoby są ograniczone. Produkcja prądu z promieni słonecznych jest rozwiązaniem tanim i jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Energia elektryczna uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu zjawiska fotowoltaiki. W wyniku tego procesu światło słoneczne, które pada na panele fotowoltaiczne, zostaje przekształcone w prąd zmienny. Dzięki wykorzystaniu falownika finalnym produktem jest prąd stały.

Korzyści z fotowoltaiki

Energia elektryczna uzyskana za pomocą fotowoltaiki może być wykorzystana do oświetlenia obejścia i pomieszczeń gospodarczych, zasilania maszyn rolniczych czy ogrzewania wody bieżącej. Nadwyżkę prądu wyprodukowanego w okresie wiosenno-letnim możesz przekazać do sieci publicznej – będziesz mógł ją odebrać w sezonie zimowym. Dzięki temu Twoje gospodarstwo może być energetycznie samowystarczalne przez cały rok.

Panele słoneczne są przyjazne środowisku, produkcji energii nie towarzyszy emisja zanieczyszczeń. Korzystanie z fotowoltaiki może więc przynieść korzyści wizerunkowe – klienci coraz częściej sięgają po produkty z upraw ekologicznych.

Leasing fotowoltaiki dla rolnika w PKO

Działanie i obsługa fotowoltaiki nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Koszty ponosisz tylko na pierwszym etapie – podczas zakupu i montażu paneli. Inwestycję możesz sfinansować za pomocą leasingu – dzięki temu unikniesz dużego, jednorazowego wydatku. Jest to dobra alternatywa dla kredytu bankowego czy zakupu na raty.

Leasing fotowoltaiki polega na tym, że panele fotowoltaiczne pozostają własnością leasingodawcy. W zamian za miesięczne raty możesz korzystać z przedmiotu umowy. Po zakończeniu okresu leasingu możesz wykupić fotowoltaikę od leasingodawcy.

Ciekawą ofertę leasingu fotowoltaiki dla rolników przygotowało PKO Leasing: https://www.pkoleasing.pl/leasing/finansowanie-urzadzen-fotowoltaicznych/. Oferta dotyczy finansowania nowych urządzeń fotowoltaicznych o maksymalnej mocy do 1MWp na własne potrzeby w formie leasingu lub pożyczki leasingowej. Instalacje o wartości do 250 tys. PLN rozpatrywane są w procedurze uproszczonej przy zastosowaniu minimum formalności oraz wkładzie własnym już od 10 proc. Konsultanci PKO pomogą Ci wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich możliwości.

Artykuł sponsorowany