Przydatne akcesoria spawalnicze

akcesoria spawalnicze
Przydatne akcesoria spawalnicze, fot. Allweld

Niezależnie, czy zajmujesz się spawaniem profesjonalnie, czy korzystasz ze swojego sprzętu okazjonalnie, oprócz dobrej spawarki przydadzą Ci się także odpowiednie akcesoria. Które z nich warto mieć w swoim warsztacie? Jakie potrzebne akcesoria możesz znaleźć, przeglądając ofertę sklepu internetowego dla spawaczy? Sprawdź ten artykuł i dowiedz się szczegółów.

Podstawowe akcesoria każdego spawacza

Podczas spawania w większości przypadków konieczne jest zastosowanie drutów spawalniczych i specjalnych elektrod. Te produkty można podzielić w zależności od wybranej techniki spawania, a także materiału, z jakim pracujemy. Wśród wymienionych akcesoriów wyróżnić można:

  • Druty spawalnicze – sprawdzają się podczas spawania metodą MIG/MAG i zapewniają trwałość spoiny. Poprawiają komfort pracy, ale muszą być odpowiednio dobrane.
  • Pręty spawalnicze – jeśli jesteś profesjonalnym spawaczem i często wykorzystujesz w pracy metodę TIG, z pewnością przyda Ci się pręt spawalniczy. Pełni on funkcję spoiwa i dostępny jest w kilku rozmiarach.
  • Elektrody spawalnicze – przydają się podczas pracy metodą MMA, która, choć wymaga wprawy, jest uniwersalna i może być wykorzystywana w każdych warunkach.

uchwyty spawalnicze

Uchwyty spawalnicze w sklepie allweld.pl

https://allweld.pl/pl/c/Uchwyty-spawalnicze/83

 Inne potrzebne akcesoria

Spawacz potrzebuje też innych akcesoriów, aby móc efektywnie i bezpiecznie pracować. Przydatne są zaciski zwykłe i uziemiające. Dzięki nim nie trzeba się martwić o to, że spawane elementy przesuną się podczas łączenia, a tym samym spaw nie będzie wyglądał tak dobrze, jak tego oczekiwaliśmy. Zaciski uziemiające są też niezbędne do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy. Chronią one spawacza przed skokami napięcia elektrycznego.

Dla wielu osób niezbędnym wyposażeniem jest wózek spawalniczy, który umożliwia wygodne i łatwe przenoszenie spawarek, innych sprzętów, a także potrzebnych do pracy akcesoriów. Popularne na rynku wózki spawalnicze są dostosowane do pracy z różnymi urządzeniami. Mają one praktyczne półki i szuflady pozwalające zachować porządek i dobrze zorganizować przestrzeń.

Wśród akcesoriów spawalniczych można też znaleźć: palniki, reduktory gazowe, suszarki i termosy do elektrod, podajniki drutu spawalniczego i wiele innych. Warto zdecydować się na zakupy w sprawdzonym sklepie, który ma rozbudowaną ofertę.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika

Artykuły BHP, na które warto zwrócić uwagę

Spawacz w trakcie pracy jest narażony na działanie różnych czynników m.in. promieniowania ultrafioletowego i pyłów, problemem są też odpryski metali. Istnieje również niebezpieczeństwo porażenia prądem, dlatego też tak ważny jest dobór odpowiednich akcesoriów BHP. Odzież ochronna pozwala skutecznie zabezpieczyć twarz, ręce i oczy. Podczas spawania warto mieć na sobie rękawice spawalnicze, które są dobierane w zależności od wybranej metody pracy. W sklepach można znaleźć mniej i bardziej zabudowane rękawice (takie, które osłaniają też część przedramienia). Należy również wyposażyć się w maskę przeciwpyłową. Ważne, żeby można było ją regulować i dostosowywać do swoich potrzeb. Dobrym wyborem są maski z dużym centralnym zaworem wydechowym, który zmniejsza ryzyko gromadzenia się wilgoci w środku i parowania gogli.

Tekst: Allweld

Jak wybrać drzewa owocowe do ogrodu?