Monsanto rusza ze sprzedażą megatrucizny

monsanto
Monsanto rusza ze sprzedażą megatrucizny, fot. Guido van Nispen źródło: flickr.com

Monsanto rusza ze sprzedażą megatrucizny, która zabija napotkane na swojej drodze rośliny… chyba że są zmodyfikowanym genetycznie produktem Monsanto. Co gorsza, przenosi się przez wiatr, zatruwając tereny, które nie były nią pryskane.

Ale za kilka dni możemy ją powstrzymać.

Po głośnym proteście tysiąca rolników dotkniętych skutkami działania trucizny, jeden ze stanów USA jest bliski jej zakazania. A precedens w jednym miejscu wpłynąłby na regulacje prawne na całym świecie.

Monsanto mocno naciska w tej sprawie i liczy, że problem pozostanie lokalny. Ale tak się nie stanie, jeśli milion z nas podpisze teraz petycję. Złożymy ją na oficjalnych konsultacjach i pokażemy, że ludzie na całym świecie nie chcą tych toksycznych chemikaliów na swoich polach i w swojej żywności. Dołącz do kampanii:

Podpisz tu i postaw się Monsanto!

Nic dziwnego, że rolnicy są wściekli. Dikamba to śmierć roznoszona wiatrem na pola, drzewa, grunty i do wody. Mają przed sobą dramatyczny wybór – albo zaczną uprawiać nasiona GMO wyprodukowane przez Monsanto, albo będą bezradnie przyglądać się niszczeniu ich plonów.

Ta zachłanna, groźna taktyka ma przynieść korporacji miliardowe zyski. Nam przyniesie jedynie załamanie produkcji żywności.

Ale jeszcze nie jest za późno. 17 stanów USA bada sprawę dikamby, a władze rolniczego stanu Arkansas zarekomendowały zakaz. Teraz zostanie on poddany pod głosowanie. Prawodawcy z UE i Ameryki Południowej dokładnie przyglądają się sprawie. Jeśli milion z nas pokona Monsanto w Arkansas, powstrzymamy tę śmiertelną truciznę zanim na dobre się rozprzestrzeni.

Podpisz tu i postaw się Monsanto!

Od lat społeczność Avaaz bierze udział w tym starciu między Dawidem a Goliatem próbując powstrzymać niebezpieczne przejęcie systemu produkcji żywności. I wygrywamy! W ciągu ostatniego roku uniemożliwiliśmy Monsanto otwarcie flagowej fabryki nasion GMO w Argentynie, a także przekonaliśmy UE, by odmówiła Monsanto nowej licencji na glifosat. Dziś ta walka przenosi się do Arkansas. Tu też możemy wygrać!
Tekst: Avaaz