Kredyt skupowy dla firm z branży rolno-spożywczej

Kredyty skupowe
Kredyt skupowy dla firm z branży rolno-spożywczej, grafika:Eurofinance Group

Kredyt skupowy dla branży rolno-spożywczej to nowoczesny rodzaj finansowania, który można przeznaczyć nie tylko na zakup płodów rolnych, ale również na logistyczną część przedsięwzięcia. Finansowanie skupowe wspomaga firmy oraz gospodarstwa rolne w bieżącej działalności.

Na polskim rynku istnieje wiele kredytów, które pomagają rolnikom w rozwijaniu i modernizacji gospodarstwa. Wystarczy wymienić kredyt gotówkowy czy też hipoteczny. Jeden i drugi można spiąć wspólnym kredytem konsolidacyjnym. Jednak kredyt skupowy to innowacyjny produkt na rynku, a ma służyć przede wszystkim finansowaniu bieżącej produkcji rolnej.

Kredyty skupowe służą przede wszystkim do zakupu produktów i półproduktów wykorzystywanych w branzy rolno-spożywczej. Są to kredyty dedykowane wyłącznie finansowaniu Agro. Kredyty na skup są kredytami krótkoterminowymi.  Można je otrzymać na dwanaście, dwadzieścia cztery lub trzydzieści sześć miesięcy. Maksymalny okres kredytowania to trzy lata, natomiast najkrótszy okres finansowania to jeden rok.

Kredyt skupowy – wysokość świadczenia

Wysokość kredytu skupowego obliczana jest w zestawieniu z wartością posiadanych stanów magazynowych. Przykład: firma X posiada stany magazynowe, których wartość wynosi 5 mln. zł. Dzięki przykładowej wartości zapasów, podmiot starający się o kredyt skupowy, może uzyskać do 5 mln. zł na finansowanie zakupu płodów rolnych. Kredyt skupowy to środki, które udostępniane są w bankowym rachunku bieżącym. Dzięki temu każda złotówka, która wpływa na rachunek zaliczana jest do spłaty kredytu.

 

Kredyt skupowy na kukurydzę
Kredyt skupowy dla firm z branży rolno-spożywczej, grafika:Eurofinance Group

Zabezpieczenie kredytu

Zabezpieczeniem kredytu firmowego dla branży rolno-spożywczej zazwyczaj są nieruchomości i ziemia. Najczęsciej spotykanym zabezpieczeniem kredytu skupowego jest ustanowienie zastawu rejestrowego na zapasach. Finansowanie skupowe może być zabezpieczone cesją na należnościach lub gwarancją de minimis, której udziela Bank Gospodarstwa Krajowego. Dzięki tym zabiegom hipoteka nie jest obciążana, więc może posłużyć pod zastaw innych kredytów firmowych potrzebnych np. na modernizację gospodarstwa rolnego.

Wysokość oprocentowania

Oprocentowanie kredytów skupowych jest wysoko konkurencyjne w stosunku do innych kredytów rolniczych. Marża może wynosić tylko 0,8% co przy wysokiej inflacji i tak jest wyjątkowo opłacalne dla rolnika.

 

Jak otrzymać kredyt?

W celu zaciągnięcia kredytu skupowego należy skontaktować się z doradcą firmy EFCE Group. Można to zrobić za pomocą formularza na stronie firmowej. Finansowanie skupowe wymaga również dostarczenia dokumentów finansowych. Aby zaosczędzić Państwa czas, firma Eurofinance Group proponuje zdalny proces kredytowy. Aby rozpocząć e-proces kredytowy, wystarczy przesłać poprzez formularz lub drogą mailową, wymagane dokumenty finansowe. Profesjonalni doradcy biznesowi zatrudnieni w  Eurofinance Group pomogą uzyskać niską marżę i odpowiednie wsparcie merytoryczne niezbędne do uzyskania finansowania działalności rolniczej.

Finansowanie skupowe to niezwykle korzystne narzędzie finansowe pozostające w gestii osób prowadzących rolniczą działalność gospodarczą. Warto o nim pamiętać i korzystać.

Tekst: Eurofinance Group