Co to jest folia kiszonkarska?

folia kiszonkarska

Folia kiszonkarska znajduje swoje zastosowanie w okrywaniu pryzm oraz silosów z kiszonkami. Kiszonki mogą być zrobione z kukurydzy lub z innych roślin zielonych, które są już przewiędnięte lub jeszcze świeże. Folia kiszonkarska odgrywa bardzo istotną rolę w procesie zakiszania i uzyskiwania sianokiszonki lub kiszonki z kukurydzy.

Innym zastosowaniem folii kiszonkarskiej jest uprawa grzybów, często też jest stosowana do okrywania kopców z roślinami pastewnymi.

Prawidłowe przykrycie pryzmy zmniejsza ryzyko zabrudzenia i zepsucia

Prawidłowe przykrycie pryzmy znacznie zmniejsza ryzyko zepsucia kiszonki oraz zachowuję jej pełną wartość odżywczą. Folia kiszonkarska zapewnia właściwą temperaturę potrzebną do uzyskania kiszonki oraz chroni przed wpływem promieniowania słonecznego i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czym charakteryzuje się dobra folia kiszonkarska?

Żeby uzyskać odpowiednie warunki beztlenowe należy użyć dobrej folii kiszonkarskiej. Jaka to jest dobra folia kiszonkarska i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Na te elementy należy zwrócić uwagę szukając folii kiszonkarskiej:

  • folia musi być bardzo wytrzymała na zerwanie, które może wystąpić podczas owijania i naciągania folii na sianokiszonkę
  • musi być odporna na promieniowanie słoneczne, zatrzymywać promienie UV
  • musi być wytrzymała na tyle by nie być podatną na przebijanie się roślin z mocnymi i ostrymu łodygami
  • musi być bardzo szczelna i charakteryzować się stosowną kleistością
  • powinna być wykonana z materiału, który można poddać recyklingowi

Tylko folia z powyższymi parametrami powinna być stosowana i tylko taka gwarantuje zajście odpowiednich procesów fermentacyjnych z udziałem bakterii kwasu mlekowego. Dobra folia wspiera ten proces w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych i jest potrzebna do właściwego przebiegu procesu zakiszania.

Folia kiszonkarska BÖCK Blue 9 – dobra kiszonka

Aby zapobiec stratom dochodzącym do nawet 37% produktu warto zastosować folię kiszonkarską BÖCK Blue 9, która posiada wszystkie cechy charakteryzujące dobre jakościową folie kiszonkarskie. BÖCK Blue 9 posiada doskonałą hermetyczność i ogranicza dostęp powietrza pod spód folii – w ten sposób niweluje przedostanie się bakterii beztlenowych – te bakterie działają niekorzystnie na kiszonkę i niszczą ją.

Folie kiszonkarskie BÖCK są często stosowane w procesie zakiszania pasz. Posiadają niezwykle dużą odporność na warunki atmosferyczne. Zakresy temperatur w jakich mogą być używane do od -50 stopni do +70 stopni Celcjusza.

Nawet przez 18 miesięcy skutecznie działają jako stabilizator uv – czyli osłaniają przed promieniowaniem UV. Posiadają 9 warstw co zapewnia idealne warunki zachodzącym procesom fermentacji. Folia służy do zakiszania roślin zielonych, wykładania silosów czy przykrywania uformowanych pryzm.

Artykuł sponsorowany

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*