Twój pupil w salonie piękności

Twój pupil w salonie piękności
Twój pupil w salonie piękności fot. Salon Kudłaty Pies

Coraz więcej osób uważa, że również ich pupil zasługuje na luksusowe kąpiele i kompleksową pielęgnację w profesjonalnym salonie. Do niedawna jeszcze takie usługi kojarzono z rasowymi psami, które są przygotowywane do wystawy lub strzyżone i trymowane zgodnie z wzorcem rasy.

            Coraz więcej osób uważa, że również ich pupil zasługuje na luksusowe kąpiele i kompleksową pielęgnację w profesjonalnym salonie. Do niedawna jeszcze takie usługi kojarzono z rasowymi psami, które są przygotowywane do wystawy lub strzyżone i trymowane zgodnie z wzorcem rasy Jednak czasy się zmieniły, a wraz z tą zmianą rewolucja dotarła także do salonów piękności dla zwierząt. Oferowane tam usługi to nie tylko kosmetyka i upiększanie, ale też zabiegi dzięki którym można rozwiązać np. wiele problemów ze skórą psa lub kota.

Twój czworonóg w doskonałej formie – wybierz dobry salon pielęgnacji

Dla wielu miłośników czworonogów dbanie o kota czy psa nie polega jedynie na serwowaniu mu zdrowych posiłków i regularnej domowej pielęgnacji. Od czasu do czasy wybierają się oni do salonu, w którym pies, a nawet kot, może liczyć na kompleksową pielęgnację sierści, uszu, oczu, pazurów. Strzyżenie, trymowanie, usuwanie martwej sierści, a także obcinanie psu paznokci – to wszystko ma nie tylko estetyczny cel, przede wszystkim są to zabiegi dla komfortu zwierzęcia. Czy rzeczywiście w dzisiejszych czasach nawet koty są zabierane do fryzjera? Jaki to ma sens? Faktycznie można się nad tym zastanowić, bo przecież wielu miłośników kotów powie, że te zwierzęta doskonale dbają same o kondycję własnej sierści. Czy jest ta rzeczywiście? I tak i nie. Przedstawiciele długowłosych ras wymagają znacznie bardziej zaawansowanej pielęgnacji, niż zwyczajne „dachowce”.

Które koty potrzebują pielęgnacji w salonie?

Rasy, takie jak na przykład persy, koty rasy maine coon, norweski leśny, czy brytyjski długowłosy, wymagają od człowieka ogromnego zaangażowania, w przeciwnym razie sierść może się plątać, mechacić i sprawiać kotu dyskomfort, a na dłuższą metę powodować złą kondycję skóry i podrażnienie jej. W takiej sytuacji okresowe wizyty w salonie piękności będą znakomitym rozwiązaniem dla kota. Zdarza się, że również dachowce wychodzące potrzebują takiej usługi, a ma to miejsce szczególnie w takiej sytuacji, gdy przebywając poza domem ulegają silnemu zabrudzeniu.

Tekst: Salon Kudłaty Pies