Rolnictwo jest jak hazard – użyj systemu, aby wykorzystać szanse

Rolnictwo jest jak hazard – użyj systemu, aby wykorzystać szanse, fot. pixabay

Wiele osób używa systemu rolnictwa, aby w perspektywie długoterminowej uzyskać korzyści. Im dłużej uprawiasz rośliny i im więcej czasu na to poświęcasz tym lepsze korzyści za to dostajesz. Ten system motywacji napędza rolników do nieustannego udoskonalania swoich strategii.

Klara Czerwińska przyjrzała się temu zjawisku z perspektywy hazardu i w jaki sposób obie te branże wpływają na siebie. Jakie są ich podobieństwa w wykorzystywaniu systemu na swoją korzyść. Więcej jej artykułów przeczytasz podążając za linkiem.

Zagrożenia

Istnieją zagrożenia w każdej formie działalności, ale jedną z najbardziej niezbędnych dla życia jest rolnictwo. Polscy producenci z pewnością uznają ten fakt, ale niezależność, którą cieszą się wraz z umiłowaniem natury i bliskim związkiem z ziemią, utrzymuje ich w stałym kontakcie z nieodłącznym ryzykiem, zarówno ekonomicznym, jak i fizycznym.

Rzadko spotyka się rolnika, który spędził całe życie pracując przy wszelkiego rodzaju maszynach, nadpobudliwym żywym inwentarzu i ekstremalnych warunkach pogodowych, który nie doznał urazów fizycznych w postaci złamanych kości, utraty palców, zaburzenia widzenia, problemów z oddychaniem oraz warunków związanych z narażeniem na działanie materiałów toksycznych.

Oczywiście nie są oni jedyną grupą, która podlega tym zagadnieniom, ale polscy rolnicy każdego dnia, rok po roku, nadal korzystają z tych szans przez całą swoją karierę zawodową. Są niezwykle oddani sprawie.

Można powiedzieć, że rolnicy są w pewnym sensie hazardzistami. Istnieje termin, który opisuje to zjawisko, a mianowicie “szybkie rolnictwo”, gracze spędzają część swojego czasu w kasyna internetowe opinie angażując się w to. To krótkoterminowe wymiana pieniędzy, która zapewnia maksymalną dawkę adrenaliny.

Przemysł rolnictwo posiada różne zagrożenia gospodarcze, są one rozległe i zróżnicowane. Kwestie te związane są ze wszystkimi innymi czynnikami związanymi z rolnictwem, w tym z cenami surowców, pogodą, ochroną przed szkodnikami, gospodarką gruntową, lokalizacją i wieloma innymi.

Czynniki te decydują o tym, czy rolnicy będą mogli nadal robić to, co kochają, czy też przejść do innej formy działalności.

Podobieństwa

Można powiedzieć, że farmerzy są w pewnym sensie hazardzistami. Branża rolnictwa i hazard w Polsce jest podobna, jeśli chodzi o stopień podejmowanego ryzyka. Jak wszyscy wiemy, „dom” zarabia dużo pieniędzy na tych ludzi, którzy handlują swoimi pieniędzmi za bardzo krótki okres adrenaliny.

Niektórzy z inteligentniejszych członków regularnego grona hazardzistów stali się adeptami zwycięstwa i są rozkojarzeni przez kasyna. Ci ludzie stworzyli coś, co nazywają „systemem” do przechytrzania kursów.

Bardzo często ludzie ci mają zakaz odwiedzania zakładów hazardowych tylko dlatego, że przez większość czasu wygrywają. To jest powód, dla którego wielu decyduje się na dostęp do witryn z grami hazardowymi online.

Polscy rolnicy, którzy również żyją w świecie ryzyka, mogą odnieść dużo większy sukces, jeśli opracują swój własny „system”, aby pokonać niektóre z kursów związanych z „grą”, w którą grają. Tylko w tej grze nie ma szefa piętra pilnującego, aby złapać kogoś, kto pobije kurs. W rzeczywistości rozpoznajemy i szanujemy tych ludzi, którzy konsekwentnie wygrywali tę grę.

Obserwujemy ich i staramy się jak najlepiej naśladować ich metody. Polscy naukowcy zajmujący się rolnictwem i osoby pracujące w sektorze rolnictwa, spędzają całe kariery zawodowe doskonaląc i promując metody, które działają najlepiej. Dziwne jest to, że są jeszcze uczestnicy tej gry, którzy mają pomysł, że mogą pokonać kurs bez użycia sprawdzonych metod systemu.

Każdego roku są producenci, którzy nie uwzględniają żyzności i fizycznych potrzeb swoich pól, stosują niewystarczające lub nadmierne metody ochrony przed szkodnikami, aż do momentu, gdy ich gleba osiągnie skrajne rozmiary, uprawiają nie sprawdzone odmiany.

A ogólnie rzecz biorąc, prowadzą uprawy tak, jakby podstawowe zasady w ogóle nie miały do nich zastosowania. Niesamowite jest to, że kiedy tracą, wydają się nie rozumieć dlaczego. Był to rok żyzny dla wielu polskich hodowców, zwłaszcza tych, którzy zastosowali podstawowe zasady sprawdzonego systemu.

Niektórzy z pozostałych mają też szczęście do odmiany. Jest to okazja, aby całe życie zacząć stosować wszystkie sprawdzone zasady. Pierwszymi krokami są badania gleby i upraw roślin okrywowych. To znacznie podniesie szanse na zwycięskie rozdanie w przyszłym roku.

Podsumowanie

Obie branże niosą ze sobą wysokie ryzyko, zarówno hazardziści jak i rolnicy stawiają swoje pieniądze na dziką kartę i nigdy nie są pewni końcowych rezultatów. Wszystko zależy od wielu czynników w tym sezonu, pogody, jakości uprawianych roślin.

Tekst: Klara Czerwińska