Porównanie warunków umów dzierżawy pod fotowoltaikę

Porównanie warunków umów dzierżawy pod fotowoltaikę
Porównanie warunków umów dzierżawy pod fotowoltaikę, fot. pixabay
W ostatnim czasie właściciele nieruchomości na których możliwa jest budowa farm fotowoltaicznych dostają mnóstwo ofert wydzierżawienia nieruchomości. Właściciele otrzymują często kilka ofert oraz kilka wzorów umów dzierżawy nieruchomości pod elektrownie fotowoltaiczne. Stają przed dylematem, z którym inwestorem zawrzeć umowę dzierżawy nieruchomości pod elektrownię fotowoltaiczną. Stawki oferowanych czynszów dzierżawy są dosyć porównywalne więc wybór nie zawsze jest łatwy.

Jak wcześniej już pisałem na początku warto sprawdzić „reputację” oraz doświadczenie inwestora – więcej na ten temat w poniższym artykule Umowa dzierżawy pod elektrownię fotowoltaiczną – na co zwrócić uwagę: https://rsplegal.pl/umowa-dzierzawy-pod-elektrownie-fotowoltaiczna-na-co-zwrocic-uwage/

Powstaje jednak pytanie, jak działać jeżeli okaże się że mamy kilku godnych zaufania inwestorów i kilka projektów umów dzierżawy do analizy. W takiej sytuacji proponujemy naszym klientom by jeszcze przed rozpoczęciem analizy umów dzierżawy sprawdzili, który z inwestorów oferuje najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze warunki umowy dzierżawy nieruchomości pod elektrownię fotowoltaiczną. Oszczędzi to zarówno czas jak i pieniądze właściciela nieruchomości, która ma być przedmiotem umowy dzierżawy. Taki sposób postępowania znacznie skróci też proces negocjacji umowy dzierżawy pod elektrownię fotowoltaiczną.

Porównanie warunków umów dzierżawy pod fotowoltaikę

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie podstawowych warunków umowy dzierżawy pod elektrownie fotowoltaiczna na które warto zwrócić uwagę. Przygotowane zostało na podstawie doświadczenia naszej kancelarii przy negocjacjach umów dzierżawy. Oczywiście zestawienie nie jest wyczerpujące i każdy z właścicieli nieruchomości na której ma powstać elektrownia fotowoltaiczna może dodać do niego kwestie które są dla niego szczególnie istotne.

Po otrzymaniu uzupełnionego zestawienia od zainteresowanych inwestorów można porównać kluczowe warunki dzierżawy nieruchomości pod elektrownie fotowoltaiczną a następnie rozpocząć negocjacje z inwestorem, który oferuje najkorzystniejsze warunki umowy dzierżawy pod elektrownię fotowoltaiczną. Nie trzeba będzie analizować kilku wzorów umów dzierżawy tylko będzie można skupić się na weryfikacji wzoru umowy dzierżawy pod fotowoltaikę od inwestora który oferuje najkorzystniejsze warunki dzierżawy.

Prosimy o przesłanie email na adres kancelarii – kancelaria@rsplegal.pl jeżeli życzą sobie Państwo otrzymać takie zestawienia w formie edytowalnej.

Radca prawny Kacper Skalski, szef działu energetycznego kancelarii Raczyński Skalski & Partners Radcownie Prawni Adwokaci spp, www.rsplegal.pl

Porównanie warunków umów dzierżawy pod fotowoltaikę

Tekst: Raczyński Skalski & Partners Radcowie Prawni Adwokaci

Układy kogeneracyjne dla gospodarstw szklarniowych