Nawożenie roślin sadowniczych. Sprawdź ważne środki ochrony roślin na Frusto.pl

Nawożenie i ochrona przed chorobami roślin sadowniczych są kluczowe dla powodzenia upraw. Trzeba więc wybierać środki w pełni świadomie, kierując się jakością, składem i bezpieczeństwem stosowania. Warto dowiedzieć się więcej na temat sposobów nawożenia i odpowiednich środków ochrony roślin dostępnych w ofercie Frusto.pl.

Efektywne nawożenie upraw sadowniczych – co należy wiedzieć?

Zajmując się uprawą roślin sadowniczych trzeba pamiętać jak ważną rolę odgrywają sposoby nawożenia. Rośliny sadownicze narażone są na szereg licznych chorób grzybowych. Uprawy mogą również zostać uszkodzone przez szkodniki. Efektem tego jest fakt, że produkcja owoców często jest nieopłacalna. Aby przedsiębiorstwo produkcyjne mogło zarabiać na uprawie, dużą rolę odgrywają zabiegi agrotechniczne. Jest to choćby odchwaszczanie, cięcie zimowe oraz letnie, a także nawożenie. Właśnie nawożenie można uznać za jeden z najważniejszych czynników agrotechnicznych. Dzięki niemu produkcja może być tańsza, plony większe, podobnie jak zysk. Trzeba jednak stosować właściwe nawozy. Jeżeli wybierzecie produkty ze zbyt wysoką zawartością potasu czy magnezu, to może dojść do antagonizmów glebowych. Nie można zapominać, że odpowiednia ilość próchnicy jest wyznacznikiem żyzności gleby.

Nawozy – jakie wybrać?

Jest wiele nawozów. Na pewno należy zdecydować się na nawozy doglebowe. Można wybrać choćby nawozy azotowe. Wcześniej jednak trzeba zastosować nawozy wieloskładnikowe. Takie nawozy do fertygacji wręcz idealnie się sprawdzą. Oczywiście nawozy powinny być bezchlorkowe. Należy również uzupełnić magnez i wapń i do tego celu sprawdzi się nawóz w postaci siarczanu magnezu granulowany. Na uwagę zasługują też nawozy dolistne. Tutaj wykorzystuje się nawozy mikroskładnikowe. Powinny mieć dużą zawartość zarówno żelaza, jak i manganu czy cynku. Każdy z tych składników odgrywa kluczową rolę w prawidłowym wzroście roślin sadowniczych. Żelazo wpływa na proces syntezy białek, a także chlorofilu, natomiast mangan zwiększa mrozoodporność, a także pozytywnie wpływa na fotosyntezę. Cynk przyspiesza syntezę chlorofilu, a także zapewnia lepszą przyswajalność witamin. Nawozy sadownicze mogą być płynne, uzupełniają różnego rodzaju niedobory i to nie tylko azotu czy potasu, ale też fosforu, wapnia oraz siarki. Trzeba jeszcze wiedzieć, że wykazują one efektywne działanie nawet w czasie trudnych warunków pogodowych. Wśród sadowników często panuje przekonanie, że trzeba spędzić naprawdę wiele godzin, by uzyskać najlepsze plony.

Biostymulatory – co warto wiedzieć?

W odpowiedzi na wyspecjalizowane potrzeby produkcji sadowniczej, dostępne są też biostymulatory. Otóż szczególnie dobrze sprawdzają się one w nowoczesnych uprawach. Stosuje się je w celu ochrony roślin przed niskimi temperaturami, przymrozkiem oraz gradem. Jednocześnie pozwalają na uzyskanie lepszego zawiązywania owoców. Można powiedzieć, że biostymulatory są sposobem na duże plony. Pozwalają zaoszczędzić czas. Są też znane pod nazwą fitostymulatorów. Zawierają nietoksyczne substancje pochodzenia naturalnego bądź syntetycznego. Stymulują procesy życiowe roślin. Dzięki temu plony mogą wyrastać nawet w trudniejszych warunkach. Ich aplikacja sprawia, że w roślinie zachodzi szereg zmian. Biostymulatory wpływają na poziom organizacji biologicznej. U roślin można zauważyć przyrost zielonej masy. Zwiększony zostaje poziom chlorofilu oraz intensywność transpiracji. To wszystko wpływa na prawidłowy przebieg fotosyntezy.

Dlaczego warto stosować biostymulatory:

  • Zapewniają większą oszczędność czasu;
  • Sprawiają, że rośliny lepiej wchłaniają składniki odżywcze;
  • Wpływają na prawidłowy proces fotosyntezy;
  • Chronią rośliny przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi;
  • Pozwalają na zmniejszenie kosztów.

Pamiętajcie, że takie preparaty można stosować zarówno z nawozami dolistnymi, jak i innymi środkami ochrony roślin.

Regulatory wzrostu w sadownictwie – dlaczego są niezbędne?

Do regulatorów wzrostu należą różne substancje, np. kwas jasmonowy czy też cytokininy. Przyspieszają one procesy życiowe roślin. Niwelują ryzyko zmniejszenia plonów. Stosując regulatory wzrostu, wzmacnia się system korzeniowy rośliny. Jest ona również lepiej zaopatrzona w wodę i substancje odżywcze. Stosując regulatory, można zmniejszyć częstotliwość podlewania roślin. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na rodzaj substancji czynnej.

Gdzie kupić najlepsze środki ochrony roślin?

Na pewno warto poznać ofertę firmy FRUSTO, która jest nie tylko bogata, ale też specjalistyczna, dedykowana profesjonalnym uprawom sadowniczym, a także jagodowym i warzywniczym. Rzeczywiście produkty dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Można zdecydować się choćby na preparaty mikrobiologiczne, które przywracają równowagę mikrobiologiczną gleby. Prowadzą też do wytworzenia dobroczynnej próchnicy. Oczywiście na uwagę zasługują też adiuwanty. Są to specjalne środki, które usuwają bariery mogące negatywnie wpływać na skuteczność działania i przyswajalność środków ochrony roślin. Trzeba wiedzieć, że zarówno herbicydy, jak i insektycydy czy fungicydy należy aplikować wraz z adiuwantem. Te ostatnie warto stosować także dla zwiększenia penetracji środków ochrony roślin. Gdy wykorzystuje się je w sadownictwie, liście i łodygi lepiej przylegają do rośliny, co również umożliwia redukcję ilości stosowanych środków ochrony i oszczędność. W ofercie https://www.frusto.pl/ można znaleźć ponadto zaprawy nasienne. Mają one działanie dezynfekujące, a także grzybobójcze. Można pokusić się o stwierdzenie, że stanowią pierwszą linię obrony upraw przed zagrożeniami jakimi są patogeny.

Co wyróżnia ofertę FRUSTO?

Firma FRUSTO zatrudnia najlepszych specjalistów. Posiadają dużą wiedzę, a także znajomość nawet najnowszych środków ochrony roślin. Dzięki temu chętnie doradzą klientom najlepsze rozwiązanie. Można również wejść na kanał Youtube czy profil na Facebooku i Instagramie firmy. W mediach społecznościowych dostępne są różnego rodzaju filmy, które pomagają w prowadzeniu efektywnych upraw sadowniczych czy warzywnych. To co wyróżnia firmę FRUSTO, to również fakt, że zatrudnia ona pracowników terenowych, którzy mogą dotrzeć do gospodarstw klientów, by udzielić im rad, a także dobrać najlepsze środki ochrony roślin.

Artykuł sponsorowany