Kosiarki bijakowe – pomagamy wybrać maszynę do użytku profesjonalnego

Kosiarki bijakowe
Kosiarki bijakowe – pomagamy wybrać maszynę do użytku profesjonalnego, fot. Agrihandler
Na obszarach, które są gęsto porośnięte roślinnością doskonale radzą sobie kosiarki bijakowe. To urządzenia, które przydają się w każdym gospodarstwie – usprawniają koszenie traw oraz ścinanie pozostałości roślin uprawnych. Ze względu na swoją konstrukcję z łatwością docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Który konkretnie model zasługuje na uwagę? Podpowiadamy!

Zakup kosiarki bijakowej powinien być podyktowany potrzebami Twojego gospodarstwa. Jeżeli na zarządzanym terenie rośnie głównie trawa, to z jej usuwaniem powinna poradzić sobie zwyczajna piła mechaniczna, a nawet ręczna kosa. Bardziej wymagające jest utrzymanie większych połaci ziemi, w dodatku porośniętych nie tylko trawą, ale też krzakami czy zwalonymi gałęziami. Taki grunt jest znacznie trudniejszy w porządkowaniu, ale w jego koszeniu świetnie sprawdzi się kosiarka bijakowa. Więcej o ich możliwościach przeczytasz tutaj: https://agrihandler.pl/kosiarki-bijakowe/.

Kosiarki bijakowe ELHO – czy zasługują na uwagę?

Maszyny do użytku profesjonalnego muszą spełniać bardziej restrykcyjne wymogi klientów. Chodzi tu przede wszystkim o ich wydajność, oszczędność, solidne wykonanie oraz wyposażenie. Wymagający na pewno powinno zwrócić uwagę na kosiarki bijakowe ELHO, które są projektowane i produkowane w Finlandii. Bardziej od miejsca ich pochodzenia liczy się to, co oferują. Mają mocną, wytrzymałą konstrukcję, wirniki z dwurzędowymi łożyskami kulkowymi, wymienne osie, a także duży zasięg. Nadają się do wielogodzinnej pracy, a intensywna eksploatacja nie powoduje spadku ich wydajności czy zbyt szybkiego niszczenia.

Jak dobrać mulczer do swoich potrzeb?

Jest kilka różnych rodzajów kosiarek bijakowych ELHO, wśród których na pewno znajdziesz model odpowiadający swoim potrzebom. Przede wszystkim dobierając mulczer kieruj się tym, w jakim miejscu będzie on pracował. Koszenie poboczy, pastwisk, ugorów, terenów skalistych, o znacznym zagęszczeniu wymaga korzystania z niezawodnego, mocnego sprzętu. Niemal na każdym z tych obszarów mogą pracować profesjonalne kosiarki bijakowe. Poniżej znajdziesz przegląd kilku z nich – warto je rozważyć podczas swojej inwestycji.

Mulczery, kosiarki ELHO
fot. Agrihandler

Mulczery, kosiarki ELHO – dostępne modele

SideChopper Tornado 560 to kosiarka bijakowa z dużym zasięgiem roboczym wynoszącym 5,5 metra, napędzana mechanicznie, ze skrzynia biegów, która jest przymocowana do punktu obrotu belki bocznej. Przemyślana konstrukcja pozwala na pracę pod różnymi kątami, a funkcja pochylenia może być też używana w pozycji pływającej.

Równie wysoki komfort pracy zapewni Ci SideChopper TPM 520 PRO. Ten sprzęt wyróżnia się imponującym zasięgiem oraz stabilną pracą, co pozwala mu ciąć na dystansie 6 metrów w pionie i sięgać wody nawet w głębszych rowach.

Artykuł powstał na zlecenie firmy Agrihandler.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika