Nowoczesna folia do sianokiszonki – czym się charakteryzuje?

folia do kiszonek
Nowoczesna folia do sianokiszonki – czym się charakteryzuje?, fot. Agro-Tech Junoszyn

Każdy hodowca zwierząt rolnych musi zadbać o właściwy i pełnowartościowy pokarm. Dla bydła najlepszym rozwiązaniem są sianokiszonki. Jednak, aby zachowały one świeżość i wszelkie wartości odżywcze, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnej foli do kiszonek. Nowoczesne produkty tego typu wyróżniają się kilkoma znaczącymi cechami.

Każdy hodowca zwierząt rolnych musi zadbać o właściwy i pełnowartościowy pokarm. Dla bydła najlepszym rozwiązaniem są sienokiszonki. Jednak, aby zachowały one świeżość i wszelkie wartości odżywcze, należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnej foli do kiszonek. Nowoczesne produkty tego typu wyróżniają się kilkoma znaczącymi cechami.

Firma BÖCK – producent nowoczesnych folii do zabezpieczania sianokiszonek 

Firma BÖCK działa na rynku od 40 lat. Jest to prawdziwy lider zajmujący się produkcją folii silosowej, a także samych silosów. Produkty tej matki są niezwykle praktyczne i funkcjonalne, a także łatwe w użytku dla rolników. Firma zapewnia wysokie bezpieczeństwo, a także dba o to, aby wszystkie produkty dostępne w ofercie wyróżniały się najwyższa jakością. Na każdym etapie produkcji, firma stosuje nowoczesne i innowacyjne techniki, dzięki czemu folie i silosy znacznie przewyższają podobne produkty oferowane przez konkurencję.

Folie do silosów oferowane przez firmę wyróżniają się bardzo dużą jakością i wytrzymałością. Świetnie znoszą wszelkie czynniki zewnętrzne i ochraniają kiszonki. Warto zaznaczyć, że oprócz tego typu produktów, w ofercie dostępne są także specjalne siatki ochronne na pryzmy, a także worki silosowe. Dzięki ich zastosowaniu kiszonki są bardzo dobrze zabezpieczone i ochronione. Prowadząc gospodarstwo, warto zdecydować się na zakup powyższych materiałów.

Czym są folie do sianokiszonek?

Folie do sianokiszonek pozwalają zabezpieczyć pokarm dla zwierząt przed różnymi czynnikami mechanicznymi. Są one bardzo szczelne i odporna. Dzięki ich zastosowaniu do paszy nie dociera zimne powietrze, deszcz czy śnieg, ani silne promienie słoneczne. Dzięki zastosowaniu foli nie ma też ryzyka, że kiszonki się wysuszą i pojawi się na nich grzyb czy pleśń.

Folia tego typu to prawdziwy hit, na który decyduje się bardzo wielu rolników.

Przeczytaj również: Jak owijać sianokiszonkę

Nowoczesna folia do kiszonek BÖCK Blue 9

Firma BÖCK zawiera w swoje ofercie najlepszej jakości, nowoczesne folie do kiszonek. Dzięki ich zastosowaniu pasza dla zwierząt jest najlepiej chroniona. Postęp technologiczny dotyczący produkcji tego typu produktów znacznie poszedł do przodu, dzięki czemu folie do kiszonek Blue 9 znacznie różnią się od swoich poprzedników.

Dużą zaletą tego modeli jest niezwykła bariera tlenowa. Folia zapewnia praktycznie całkowity dostęp tlenu, dzięki czemu właściwie przebiega proces stabilizacji oraz fermentacji.

Cechy folii do ochrony kiszonek Blue 9 marki BÖCK

Folia do zabezpieczenia kiszonek Blue 9 wyróżnia się kilkoma znaczącymi cechami, które należy wziąć pod uwagę. Przede wszystkimi, mimo tego, że jej grubość wynosi jedynie 80 um to składa się ona z 9 warstw. Dzięki czemu produkt jest bardzo wytrzymały, a przy tym sprężysty i elastyczny. Duże znaczenie ma warstwa wiążąca oraz nośna, całkowicie odporna na przerwanie.

Warto także zaznaczyć, że standardowe modele folii na kiszonki wyróżniają się wytrzymałością na rozciąganie wynoszącą około 18 MPa. Natomiast model Blue 9 znacznie przewyższa te normy i wynosi aż 29 MPa.

Ważne jest także to, że dzięki powłoce górnej, cała folia jest odporna na działanie promieni słonecznych, aż przez 18 miesięcy. Dzięki temu kiszonki nie będą się nagrzewać nawet w przypadku dużego nasłonecznienia.

Zastosowanie folii Blue 9 pozwala na znaczną oszczędność finansowo, ponieważ nie trzeba za często jej wymieniać. Wiąże się ona także z oszczędnością czasu, gdyż jej zakładanie jest bardzo proste i szybkie.

Nowoczesne folie do ochrony kiszonek marki BÖCK wyróżniają się najwyższą jakością i wytrzymałością. Dzięki ich zastosowaniu można skutecznie zabezpieczyć pasze przed działaniem czynników atmosferycznych. Zapewniają one wyjątkową szczelność, dzięki czemu do kiszonek nie dostanie się powietrze oraz promienie słoneczne. Jest to niezwykle istotne, ponieważ bydło hodowlane musi mieć zapewnione jak najlepsze warunki i hodowcy powinny zwrócić szczególną uwagę na dostarczenie mu najważniejszych substancji odżywczych i witamin.

Artykuł sponsorowany