John Deere ponownie wzbogaca wyposażenie swoich ciągników

John Deere
John Deere ponownie wzbogaca wyposażenie swoich ciągników, fot. Pixabay

Moc flagowego modelu 6250R z serii 6R wzrosła do 250KM

Nowe modele serii 6R otrzymały udoskonalony dżojstik CommandPRO o bardziej ergonomicznym kształcie, wyposażony w 11 programowalnych przycisków. Jedną z zapowiedzi, jaką John Deere ogłosił na niemieckich targach maszyn rolniczych Agritechnika w listopadzie ubiegłego roku, było wprowadzenie dwóch nowych modeli z linii 6R. Te ciągniki John Deere można już kupić w Europie.

Obie maszyny charakteryzują się dużą uniwersalnością,  ich masa własna wynosi zaledwie 9,3 tony. To wszystko przekłada się na imponujący współczynnik wagi do mocy, wynoszący 31 kg/1 KM. Przedstawiciele firmy Deere wyjaśniają, że cała idea polega na tym, aby maszyny były oszczędne  przy wykonywaniu lekkich prac lub przewożeniu zboża, a jednocześnie doskonale radziły sobie w ciężkich warunkach w polu. Dopuszczalna masa całkowita ciągników wynosi 15 ton, co oznacza, że nawet w bardzo trudnych warunkach podwozie jest w stanie wytrzymać  dodatkowy ciężar 5700 kilogramów, który może stanowić ładowacz czy narzędzia mocowane za pomocą trzypunktowego układu zawieszenia.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika

Wnętrze kabiny zostało również zmodyfikowane. Całkowicie nowy dżojstik Command PRO ma teraz bardziej ergonomiczny kształt. Wyposażony jest w 11 programowalnych przycisków, za pomocą których można kontrolować wałek odbioru mocy, zawory SCV oraz trzypunktowy układ zawieszenia wraz z dowolnymi narzędziami kompatybilnymi z magistralą ISOBUS. Jeśli chodzi o układ hydrauliczny, ciągniki osiągają maksymalny przepływ na poziomie 160 l/min już przy 1500 obr/min.

Nowe modele z serii 6000 otrzymały wiele  przydatnych systemów elektronicznych. Dostępny jest pakiet łączności obejmujący aplikacje MyJobsConnect i MyJobsManager. Rozwiązanie to umożliwia przesyłanie w czasie rzeczywistym zadań dla operatorów na ich urządzenia mobilne. Konstrukcja nowych ciągników z serii 6R umożliwia łatwą konserwację i dostępność punktów serwisowych. Okres wymiany  filtrów oleju silnikowego i paliwa, a także oleju silnikowego  wynosi 750 godzin.