Sprzęt i akcesoria rolnicze przez internet – 3 argumenty „za”

maszyny rolnicze
Sprzęt i akcesoria rolnicze przez internet – 3 argumenty „za” fot. Poliamid 24

Powszechność zakupów dokonywanych przez internet nikogo już nie dziwi. Kupujemy odzież, książki, kosmetyki, a coraz częściej także meble czy droższe sprzęty. Naturalne jest oczywiście, że rolnicy jako grupa zawodowa również coraz chętniej sięga po to rozwiązanie i to nie tylko w kontekście zakupów codziennego użytku, ale również mocno branżowych. Sprzęt i akcesoria rolnicze można kupić w sieci, z dostawą bezpośrednio do domu. Dlaczego warto korzystać z takiego rozwiązania?

  1. Oszczędność pieniędzy
  2. Oszczędność czasu
  3. Dostępność interesujących towarów

Jakie obiekcje mają rolnicy, obawiający się skorzystać z zakupów online? Przede wszystkim na drodze stoi zasada ograniczonego zaufania. Osoby sceptyczne obawiają się, że dostarczony zostanie im produkt niepełnowartościowy, niedziałający lub uszkodzony. Nie trzeba jednak obawiać się ryzyka. W przypadku wielu sklepów oraz portali internetowych, choćby dokonując zamówienia na Allegro, skorzystać można z gwarancji, darmowego zwrotu lub wymiany. Pozostałych korzyści również jest sporo.

Oszczędność pieniędzy

To podstawa. W przypadku sklepów stacjonarnych skazani jesteśmy na ofertę konkretnego sprzedawcy, internet zaś stwarza znacznie szersze możliwości w tym zakresie. Wyszukiwarki internetowe pozwalają trafić na konkretny produkt. Z kolei na Allegro znajdują się oferty kilkunastu, a w przypadku niektórych kategorii produktowych nawet kilkudziesięciu, oferentów, można więc przesortować poszczególne propozycje i wybrać najkorzystniejszą. W świecie sklepów stacjonarnych niewiele osób będzie miało czas i ochotę na wędrówki pomiędzy kilkoma miejscami, aby wybrać najlepszą cenę, a nawet jeśli, koszt dojazdu może sprawić, że wysiłki będą bezcelowe i nie zwrócą się w żaden sposób. Często, szczególnie w przypadku zakupów na wyższą kwotę (o co w przypadku zamówień dla gospodarstwa nietrudno), można również skorzystać z darmowej dostawy.

Zauważmy także, że obawa stracenia pieniędzy na niesprawny lub niespełniający oczekiwań towar jest bezzasadny, wszystko bowiem można zwrócić. Jest to określone polskim prawem, które wzięło pod uwagę specyfikę zakupów na odległość. Stacjonarne sklepy zaś mają odrębne regulaminy, które pozwalają czasem wyłącznie na wymianę, zamiast zwrotu.

Oszczędność czasu

Niekwestionowana oszczędność czasu poniekąd wynika z oszczędności pieniędzy. Szacunki pokazują, że na codzienne sprawunki marnujemy przeciętnie około trzech godzin tygodniowo. W przypadku zakupów większych i bardziej zaawansowanych ta pula zwiększa się zdecydowanie. W przypadku zakupów dla rolników trudność jest dodatkowa. Sklepy, sprzedające produkty odpowiadające ich potrzebom – czy to sprzęt, czy akcesoria – mają określone lokalizacje, najczęściej dalekie od centrów handlowych i atrakcyjnych dzielnic handlowych. Z tym położeniem wiąże się więc konieczność dodatkowego dojazdu, co w przypadku nienormowanej pracy na wsi bywa uciążliwością. Internet zaś omija uliczne korki, kolejki, przełamuje konieczność dostosowania się do godzin otwarcia. Zakupy można zrobić w godzinach wieczornych, z poziomu własnej kanapy lub… przebywając na polu, w przerwie pracy.

Same zakupy zaś są z dostawą do domu, chyba, że akurat wolimy odbiór w punkcie. Przesyłki kurierskie najczęściej mają określony moment dostawy, co pozwala łatwiej zaplanować prace. To praktyczne także, kiedy nie zawsze jesteśmy w domu, a od miasta dzieli nas kilka kilometrów.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika

Dostępność interesujących towarów

Masz wybór – to przede wszystkim. W sklepie stacjonarnym czasem może brakować konkretnego produktu lub oferty interesującego nas producenta. Wówczas skazani jesteśmy na zamienniki, nie zawsze odpowiadające jakością dotychczas używanemu towarowi. Internet daje możliwość dokładnej weryfikacji gdzie i co się znajduje.

Polscy rolnicy coraz częściej sprawdzają informacje w sieci. Internet daje możliwość zapoznania się z poradami i danymi branżowymi, konsultacji z kolegami po fachu lub ekspertami, a także… zakupów: oszczędzających czas i pieniądze.  Pula możliwych do nabycia towarów jest naprawdę szeroka: od niezbędnych każdego dnia akcesoriów po zaawansowany sprzęt rolniczy. Zadowolone mogą być również osoby, których do zakupów stacjonarnych skłania możliwość konsultacji. Sprzedawcy online chętnie udzielają informacji. W przypadku nietrafionego zakupu możliwy jest zwrot, cena zaś uwzględnia dostawę kurierską pod wskazany adres. Wyeliminowana w ten sposób jest konieczność dojazdu do sklepu stacjonarnego i organizowania transportu we własnym zakresie w przypadku większego gabarytu. Z kurierem porozumieć się można w zakresie godziny dostawy, ze sprzedawcą określić zaś np. późniejszą wysyłkę.

Zakupy internetowe mają zatem całą gamę zalet. Warto się do nich przekonać. Zachowajmy, oczywiście, w tym zdrowy rozsądek: kupujmy u sprawdzonych sprzedawców. Na Allegro bardzo pomocna jest opcja oceniania sprzedawców. Opinie wcześniej kupujących umożliwiają wyrobienie sobie własnej opinii i kupowanie u najlepszych. Dużym atutem jest także gwarancja bezpieczeństwa i możliwość ubiegania się o swoje prawa także u pośrednika, jakim jest w tym przypadku serwis aukcyjny.

Ciekawą opcją jest również możliwość zamiawiania tworzyw sztucznych na części do maszyn rolniczych. Sprzedaż internetową takich tworzyw prowadzi hurtowania https://poliamid24.pl/ . W szerokiej ofercie tej firmy można znaleźć wałki poliamidwoe, wałki teflonowe, tuleje z poliamidu oraz tuleje teflonowe. Poza tym dostępna jesz szeroka gama prętów z nylonu.

Wszystkie tworzywa mogą byc docięte na wymiar co obniża koszty zakupu po stronie rolnika. Taka sprzedaż internetowa tworzyw znacznie ułatwi dostęp do specjalistycznych materiałów niezbędnych do napraw maszyn rolniczych.

Tekst: Poliamid 24