Alkomat w gospodarstwie – zadbaj o bezpieczeństwo

Jednym z głównych powodów wypadków podczas prac w gospodarstwie pozostaje (niestety) nadal alkohol. Wypadkom na wsi można jednak zapobiegać dzięki alkomatowi.

Własny alkomat w gospodarstwie to wyraz odpowiedzialności za zdrowie oraz życie – własne, własnej rodziny oraz pomocników. To także odpowiedzialność za mienie w gospodarstwie – sprzęt rolniczy, na który przecież pracowaliśmy i oszczędzaliśmy latami.

Alkomat w gospodarstwie - zadbaj o bezpieczeństwo
Alkomat w gospodarstwie – zadbaj o bezpieczeństwo, grafika: SPEED-UP S.C.

Alkomat – typowy zestaw

Współczesne alkomaty osobiste są małe i poręczne. To urządzenia łatwe i pewne w użyciu. Aby z nich skorzystać wystarczy włączyć alkomat i odczekać chwilkę. Następnie dmuchać. Mierzą one w zakresie od zera do kilku promili. Wynik prezentowany jest na wyświetlaczu urządzenia i także dźwiękowo.

Większość alkomatów wyposażona jest obecnie już w nowoczesne czujniki elektrochemiczne dzięki czemu ich wiarygodność jest niemal na równi z alkomatami policyjnymi (korzystają one także z tej technologii). Ich cena jest już przystępna i wynosi już od około 200 zł.

Alkomaty mają dodatkowe ustniki wielokrotnego użytku dzięki czemu możliwe jest higieniczne współużytkowanie alkomatu z innymi. Dzięki temu można także okazyjnie badać także najmowanych pracowników, aby w przypadku ich wypadku (a nawet śmierci) samemu uniknąć poważnych prawnych konsekwencji.

Alkomat do swojego gospodarstwa kupić można wygodnie przez Internet pod adresem Alkotester.pl. Jest to sklep internetowy z alkomatami prowadzony przez największego w Polsce dystrybutora alkomatów. W ofercie sklepu znaleźć można alkomaty osobiste (do użytku personalnego), alkomaty profesjonalne (użytkowane przez policję, wojsko i inne służby mundurowe) oraz alkomaty stacjonarne.

alkotester
Alkomat w gospodarstwie – zadbaj o bezpieczeństwo, grafika: SPEED-UP S.C.

W ofercie sklepu internetowego Alkotester.pl znajduje się kilkadziesiąt modeli. Szybka wysyłka. Wystarczy kupić do godz. 14 a alkomat wysłany zostanie jeszcze tego samego dnia!

Alkotester to także własne laboratorium, w którym możemy okresowo skalibrować każdy niemal alkomat oraz serwis (naprawa alkomatów).

Pamiętajmy, że nawet nawet niewielka ilość alkoholu zaburza naszą zdolność racjonalnego myślenia, odbioru i przetwarzania bodźców zewnętrznych oraz pogarsza koordynację ruchową. Nie warto ryzykować! Prewencja wypadkowa możliwa jest także dzięki własnemu alkomatowi w gospodarstwie.

Tekst: SPEED-UP S.C.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika