Sztuczne róże jak żywe

sztuczne róże
Sztuczne róże jak żywe, grafika: agrowies
Przekonywanie miłośników kwiatów o zaletach ich sztucznych odpowiedników wydaje się zadaniem tak karkołomnym, że aż niemożliwym. Przecież żadna sztuczna róża sylikonowa nie może się równać z tą świeżo ściętą, która zachwyca każdego swoim delikatnym zapachem i głębią kolorów cudownie mieniących się w świetle słońca, a wetknięcie w rabatkę ogrodową metalowych końcówek wygląda wręcz groteskowo przy okazałym naturalnym krzewie. To wszystko racja, ale warto przyjrzeć się sytuacjom, gdy to właśnie sztuczne róże są doskonałym rozwiązaniem, podczas gdy te świeżo ścięte wypadają nad wyraz blado.

Po pierwsze trwałość

Świeże kwiaty są piękne, gdy są świeżo ścięte – to banał, ale jakże prawdziwy. Oczywiście wręczanie ukochanej osobie sztucznej róży z okazji jej święta lub rocznicy jest pomysłem nad wyraz ryzykownym, podobnie jak bukiet sztucznych kwiatów w ręku panny młodej – jedyną sytuacją, w jakiej byłoby to stosowne, mogłaby być tylko olbrzymia alergia, ale w takich wypadkach lepiej po prostu zrezygnować z bukietu na rzecz dłoni pana młodego. Są jednak sytuacje, gdy sztuczny i trwały kwiat jest rozwiązaniem wręcz doskonałym. Najczęściej stosujemy sztuczne róże silikonowe, ozdabiając groby naszych najbliższych – poza okresem, gdy królują chryzantemy, są idealną ozdobą wazonów, w które często wyposażone są nagrobki. Wyglądająca jak żywa sztuczna róża wprowadzi trochę radości do tych smutnych chwil, które towarzyszą nam podczas odwiedzin nekropolii.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika

Po drugie jakość

Współcześnie produkowane sztuczne kwiaty nie mają nic wspólnego z tymi, jakie kiedyś często można było spotkać u handlarzy zza wschodniej granicy na wszystkich polskich bazarach. Dziś dobrze wykonana sztuczna róża nie razi w oczy tandetnym plastikiem i bladymi kolorami oraz topornością wykonania. Przede wszystkim kwiaty wykonywane są z cienkich warstw imitujących naturalne płatki oraz posiadające głębokie i intensywne kolory. To samo tyczy się części zielonych sztucznych róż silikonowych, które na pierwszy rzut oka trudno odróżnić od prawdziwych. One również są delikatne i cienkie, by jak najbardziej przypominały oryginał. Szczególnie dobrze to widać w przypadku sztucznych róż o małych kwiatach, gdzie wrażenie naturalności jest niemalże stuprocentowe i dopiero dotknięcie kwiatu uświadamia nam, że nie mamy do czynienia z prawdziwym kwiatem.

Po trzecie wygoda

Bukiet sztucznych róż silikonowych to doskonałe rozwiązanie do gabinetu lub biura, gdzie nie zawsze mamy czas, by opiekować się naturalnymi kwiatami, a wentylacja nie sprzyja ich trwałości. Sztuczne róże to także idealny element świątecznych dekoracji czy stroików, gdzie towarzystwo zapalonej świecy nie powoduje ryzyka zniszczenia kwiatu. Sztuczne kwiaty to także doskonały pomysł na ozdobienie pokoju dziecka zwłaszcza w dniu jego święta lub łóżka małej księżniczki, gdy odpada ryzyko przypadkowego ukłucia lub zadrapania. Sztuczne róże jak żywe to wreszcie idealna ozdoba balkonu – zwłaszcza dla tych zapracowanych, którzy nie mają czasu na dbanie o kwiaty i których balkon w ciągu dnia jest zalany słońcem. Choć sztuczne róże nie pachną (a przecież czemu nie prysnąć kwiatów odrobiną perfumowanej wody?), to wieczór w ich otoczeniu również nastroi nas pozytywnie i pozwoli odpocząć zmęczonym oczom.

Kilka słów na zakończenie

Oczywiście, jak już wspomniano, są sytuacje, gdy sztuczne róże nie powinny się pod żadnym pozorem pojawić – może to się zakończyć niemiłym wyrzutem lub posądzeniem o brak gustu. Piękno naturalnych kwiatów nie podlega żadnej dyskusji i jest niepowtarzalne. Jak jednak starano się pokazać w tekście współczesne sztuczne kwiaty, to zupełnie coś innego niż kiedyś, a jakość materiałów i precyzja wykonania zachwyci nawet największych wielbicieli naturalnych kwiatów. Starannie wkomponowana we wnętrze sztuczna róża silikonowa pozwala cieszyć się otoczeniem kwiatów nawet w sytuacjach, gdy te prawdziwe są niedostępne lub z innych powodów nie można ich użyć.

Tekst: HURTOWNIA KWIATÓW I PODKŁADÓW SZTUCZNYCH