Jak skutecznie pozbyć się much z domu?

muchy
Jak skutecznie pozbyć się much z domu? fot. Bentawet

Uciążliwe bzyczenie, irytujące fruwanie w tę i z powrotem, czarne kropki – długo wyczekiwane lato okazuje się nie tak przyjemne, jak sobie wymarzyliśmy, a wszystkiemu winne muchy. Irytacja, jaką wywołują, nie jest jedynym powodem, dla którego należy pozbywać się ich z domu. Poznaj środek, który skutecznie wytępi muchy i w pełni rozkoszuj się ciepłą porą roku.

Dlaczego much należy się pozbywać z domu?

Muchy irytują. Bez dwóch zdań. To jednak ich najmniejsza przewina. Muchy dorobiły się złej sławy istot brudnych, niehigienicznych, a wręcz niebezpiecznych. Nie ma w tym cienia przesady. Szacuje się, że jedna mucha przenosi na swoim ciele 6 milionów bakterii, a w przewodzie pokarmowym aż 33 miliony! Niestety, nie są to bynajmniej dobroczynne bakterie…

Muchy składają jaja w gnoju. W kilogramie świńskiego nawozu można znaleźć 15 000 larw. Całe życie muchy jest związane z równie „przyjemnym” środowiskiem – wyjaśnia ekspert z firmy Bentawet, która jest producentem preparatu na muchy Muszak. – Roznoszą więc bakterie, wśród których żyją. Dla nas kontakt z nimi może oznaczać: wąglika, salmonellozę, gruźlicę, polio, dur brzuszny, paratyfus, cholerę. Z muchami nie ma żartów!

Nawet nie uświadamiając sobie zagrożeń, jakie stanowią muchy, robimy wszystko, aby nie wpuścić ich do domu, a gdy mimo wszystko się w nim znajdą – aby się ich pozbyć. Niestety, większość sposobów zawodzi albo wiąże się niedogodnościami dla domowników. Jest jednak pewien środek godny polecenia. Przedstawiamy go niżej.

Skuteczny i trwale działający środek na muchy

Preparat na muchy Muszak to skuteczna alternatywa dla innych środków owadobójczych. Co ważne, radzi sobie nie tylko z muchami, ale też z: mrówkami faraona, prusakami, karaluchami, karaczanami, pluskwami, rybikami cukrowymi i wszelkimi innymi domowymi insektami. Preparat jest nie tylko skuteczny, ale też wydajny. Raz użyty działa nawet przez rok!

Ten środek owadobójczy, w odróżnieniu od innych popularnych preparatów, nie szkodzi ludziom ani zwierzętom domowym (te ostatnie w razie zlizania Muszaka mogą dostać biegunki). Nie jest rozpylany, więc nie trzeba czekać, aż zadziała, ani wietrzyć pomieszczeń, w których był stosowany.

Środek muchobójczy Muszak aplikuje się przy użyciu dołączonego pędzelka. Służy on do pokrywania cienką warstwą preparatu takich miejsc, jak: górne brzegi ram i futryn drzwi oraz okien, szczyty szafek, żyrandole i inne miejsca, w których często przebywają owady. Preparat jest bezbarwny, po zaschnięciu pozostaje niewidoczny. Można posmarować nim także kawałki papieru i porozstawiać je w dogodnych miejscach.

Muszak wabi owady słodkim owocowym zapachem. Skuszone insekty zaczynają zlizywać preparat, a ten uszkadza ich przewód pokarmowy, szybko prowadząc do śmierci. W przypadku komarów wystarczy, że owad usiądzie w miejscu posmarowanym Muszakiem.

Tekst: Bentawet