Niezbędnik ogrodnika – odzież ze sklepu rolniczego na jesień

odzież ze sklepu rolniczego
Niezbędnik ogrodnika – odzież ze sklepu rolniczego na jesień, fot. pixabay

Lista prac do wykonania w ogrodzie i sadzie jesienią jest długa. Porządki w uprawach i na rabatach, ochrona roślin przed mrozami czy pielęgnacja trawnika potrafią zająć godziny.

Warto w tym czasie zadbać także o właściwy i ciepły ubiór, bo gdy temperatury zbliżają się do zera, a podłoże staje się nieprzyjemnie chłodne i wilgotne, łatwo o wychłodzenie organizmu i przeziębienie. Solidnych i ciepłych ubrań, a także akcesoriów dla ogrodników powinno się, więc szukać w profesjonalnych sklepach rolniczych.

Najlepsza odzież ochronna do prac ogrodniczych – tylko w sklepie rolniczym

Pracując jesienią i zimą w ogrodzie, trzeba dobrze zabezpieczyć się przed chłodem. Najwięcej ciepła ucieka przez nieodpowiednie obuwie, więc podstawą w pracach ogrodniczych są ocieplane i wytrzymałe robocze buty. Dopóki temperatury utrzymują się powyżej zera stopni Celsjusza, wystarczą nieprzemakalne kalosze, wykonane z trwałego materiału PCV. Wybierając takie obuwie, warto zwrócić uwagę szczególnie na modele z wyższą cholewą i kołnierzem wyposażonym w ściągacz, który sprawia, że buty lepiej przylegają do nogi. Co więcej, kalosze nie tylko przydadzą się w ogrodzie, ale także podczas leśnych spacerów czy na rybach. W sklepach rolniczych są także dostępne kalosze ocieplane, które można nosić nawet zimą przy minusowych temperaturach. Do wielu prac w ogrodzie, wokół domu czy w gospodarstwie przydają się także ocieplane trzewiki robocze. Nosek w takich butach jest często dodatkowo zabezpieczony metalową wstawką, dzięki czemu stopy są chronione przed urazami, spowodowanymi uderzeniem lub zgnieceniem. Z kolei, podeszwa zapewnia komfort i bezpieczeństwo dzięki antypoślizgowemu materiałowi.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika

Ciepła kurtka do prac rolniczych

W sklepach rolniczych są także dostępne ciepłe i nieprzemakalne kurtki, bluzy i płaszcze. Takie okrycia wierzchnie są wykonane z trwałych i odpornych na wilgoć materiałów, a także dodatkowo wyposaża się je w odblaskowe elementy, co poprawia bezpieczeństwo. Uzupełnieniem stroju roboczego powinny być spodnie ogrodniczki na szelkach. Wybierając model wykonany z PCV i poliestru można mieć pewność, że spodnie nie przemokną nawet podczas prac wykonywanych podczas deszczu.

Rękawice ze sklepu rolniczego

Jesienią i zimą w ogrodzie niezbędne są także rękawice ochronne. W zależności od potrzeb i rodzaju wykonywanych prac można wybierać spośród modeli ocieplanych i wzmocnionych. Niektóre rękawice chronią bowiem nie tylko przed zimnem, ale także mechanicznymi urazami. By rękawiczki spełniały taką rolę, muszą być wyposażone we wzmocnienia np. wykonane z grubej, wytrzymałej skóry.

Grafika: pixabay.com

Artykuł sponsorowany

Jak znaleźć odpowiednie miejsce na karmnik dla ptaków i budkę lęgową?