Biokominek niejedno ma imię – poznaj to najlepsze!

biokominek
Biokominek niejedno ma imię – poznaj to najlepsze! fot. Rolmarket.pl

Obecnie istnieje wiele alternatyw dla tradycyjnych kominków opalanych drewnem. Kominek z etanolem jest jednym z nich. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o kominkach z etanolem!

Rodzaje kominków

Nowoczesne typy kominków są bardziej wydajne, przyjazne dla środowiska, łatwiejsze w utrzymaniu i tańsze. Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z rąbaniem drewna, czyszczeniem popiołu, dymem i zapachem, możesz rozważyć jedną z następujących opcji: kominki gazowe, elektryczne, na etanol (bioetanol) oraz kominki żelowe.

Prawdopodobnie słyszałeś o kominkach gazowych i elektrycznych. Dwa ostatnie typy, kominki etanolowe i żelowe, są stosunkowo nowe i nie wszyscy wiedzą, o co chodzi. Dowiedzmy się trochę o tych innowacyjnych, ekologicznych kominkach!

Definicja kominków z etanolem

Biokominek to rodzaj kominka lub pieca z połączonymi strefami wytwarzania ciepła i procesu technologicznego – spalania paliwa (denaturowanego alkoholu). Ten kominek nie wymaga komina, ale za to poprzez odpowiednie paliwo do biokominka daje prawdziwy płomień, a nie jego imitację. Montaż jest możliwy w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Aby przetłumaczyć go na normalny język, kominek z etanolem to kominek bez odpowietrznika, który działa na czystym paliwie z etanolu. Paliwo do biokominka to jest oparte na alkoholu, stwarza prawdziwy płomień i nie wytwarza podczas spalania substancji, takich jak:

  • dym
  • zapach
  • niebezpieczne chemikalia

Dlatego kominki z etanolem nie wymagają specjalnego komina, wentylacji ani komina i można je zainstalować praktycznie wszędzie.

Różnica między kominkami z etanolu i żelu

Kominki z etanolem i żelem są często grupowane w jedną kategorię, ponieważ głównym składnikiem zarówno paliwa etanolowego, jak i paliwa żelowego jest alkohol. Kominki z etanolem i kominki z żelem alkoholowym oferują wiele takich samych korzyści dla właścicieli domów, jednak oba paliwa mają pewne wyraźne cechy, które mogą uczynić jedną bardziej atrakcyjną opcją dla Twojego domu niż drugą. Najlepiej dowiedzieć się jak najwięcej na temat różnic między dwoma rodzajami kominków, aby na tej podstawie móc podjąć świadomą decyzję.

Kominki z etanolem to najprostsze kominki do zainstalowania. Kominki z etanolem nie wymagają komina, połączenia rur ani jakiejkolwiek konstrukcji lub przebudowy. Nie myśl o żadnych liniach gazowych, żadnych liniach elektrycznych ani żadnych pracach przyściennych. Kominki z etanolem nie mają odpowietrzenia, a ponieważ opierają się na paliwie, które wlewasz bezpośrednio do kominka, można je dosłownie umieścić na środku pokoju. Kominki z etanolem praktycznie nie wymagają montażu. Prawie wszystkie stołowe kominki na etanol są zmontowane, wystarczy przesunąć wkładkę palnika na etanol i zamocować elementy ochronne. Wolnostojące kominki na etanol wymagają prostego 5-częściowego montażu, który nie zajmuje dłużej niż 10 minut, oraz śrubokręta.

Tekst: Rolmarket.pl

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika