Mieszkańcy Siekierek i truskawki

truskawki
Mieszkańcy Siekierek i truskawki, fot. Pixabay

Co mają wspólnego truskawki z Siekierkami? Można się było tego dowiedzieć podczas III. CZERWCÓWKI POD KOPCEM. Mieszkańcy Siekierek słyną z tego, że działają wspólnie  – razem się bawią, razem też działają na rzecz dzielnicy. W czerwcu organizują sąsiedzki piknik właśnie z truskawkowym deserem. Truskawki to bowiem symbol rejonu. Tu uprawiano ich kiedyś bardzo dużo.

III. CZERWCÓWKI POD KOPCEM to wydarzenie dla całej rodziny, dlatego nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i starszych uczestników. Było malowanie buziek nie tylko w truskawkowe wzory, gry, zabawy, lokalne krzyżówki i łamigłówki, konkurs plastyczny i sportowe konkurencje,  a także pyszne przysmaki z lokalnej piekarni czy domowa lemoniada.

Atrakcją pikniku był niewątpliwie konkurs plastyczny dla dzieci, w dwóch kategoriach wiekowych – do 6 i powyżej 6 lat. Zadanie konkursowe polegało na namalowaniu Siekierek przyszłości, a zwycięskie prace wyłoniło głosowanie wszystkich chętnych uczestników pikniku. Zwycięzcy konkursu wrócili do domu z nowymi rowerami!

Tradycyjnie podczas pikniku rozegrano także mecz piłkarski o puchar prezesa spółdzielni SAM-81. Była to świetna rozgrzewka przed kibicowaniem podczas EURO 2016. W tym roku na pikniku nie zabrakło również inicjatyw społecznych – zbierano podpisy pod petycją ws. rozpoczęcia budowy ul. Czerniakowskiej bis. Petycję wraz ze zgromadzonymi podpisami przedstawiciele fundacji złożą na ręce prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz oraz burmistrza Mokotowa – p. Bogdana Olesińskiego.

Kolejna truskawkowa czerwcówka już za rok, ale wcześniej – bo 11 września – będzie jeszcze jedna doskonała okazja do lokalnej integracji a to za sprawą V. ŚWIĘTA SIEKIEREK, na które już teraz zapraszamy BO WARTO!

Tekst: Magdalena Lisek