Deutz Xchange – ekologia w praktyce

Deutz Xchange - ekologia w praktyce
Deutz Xchange – ekologia w praktyce fot. BTH Fast
Troska o środowisko naturalne, a zwłaszcza o jakość powietrza, którym wszyscy oddychamy to w dzisiejszych czasach kwestia całkowicie priorytetowa. Rozwój przemysłu w dwudziestym wieku doprowadził środowisko do momentu, w którym wielu zmian nie da się już cofnąć. Jednakże najnowsze rozwiązania technologiczne pozwalają na dalszy rozwój z zachowaniem na uwadze stanu przyrody. Dotyczy to zwłaszcza motoryzacji – gałęzi gospodarki, bez której rzeczywistość jaką znamy nie jest już możliwa. Takim właśnie wyzwaniom stara się sprostać spółka Deutz AG. Jednym z najważniejszych rozwiązań proekologicznych jest Deutz Xchange.

Odpowiedzialność za środowisko naturalne

W dzisiejszym świecie, a zwłaszcza w środowisku naturalnym obserwujemy wiele zmian, na które bezpośredni wpływ miały działania ludzi w ciągu ostatniego wieku. Bezprecedensowy rozwój przemysłu – między innymi motoryzacyjnego związany był z coraz większą emisją zanieczyszczeń – aż do poziomu, w którym radykalne kroki musiały zostać podjęte przez organizacje międzynarodowe, co doprowadziło do wprowadzenia obowiązujących dziś regulacji – unijnych, ogólnoświatowych (związanych z międzynarodowymi traktatami) i wielu innych. Nie bez znaczenia pozostaje również obserwowany na całym świecie wzrost świadomości ludzi tego, jaki wpływ mają ich działania na otaczający świat.

Kierując się zarówno wymogami prawa, jak i poczuciem odpowiedzialności za stan środowiska, jakie pozostawione będzie w spadku następnym pokoleniom Deutz AG stara się opracowywać, wprowadzać, popularyzować i stosować technologie i rozwiązania, które w maksymalnym, możliwym stopniu zmniejszają negatywny wpływ produktów firmy na środowisko. W skład przedsiębiorstwa wchodzą obecnie spółki, których zadaniem jest działanie w sektorze innowacji i opracowywania konstrukcji silników i niskiej emisji spalin, niższym zapotrzebowaniu na paliwo i wysokim stopniu energetycznej sprawności. Innego rodzaju rozwiązaniem jest Deutz Xchange – https://www.bthfast.pl/producent/deutz/deutz-xchange

Deutz Xchange – ekologia w praktyce

Xchange oznacza całkowicie nowatorskie podejście do wymiany elementów silnika. Spółka Deutz AG stworzyła wyspecjalizowane fabryki w Niemczech i Stanach Zjednoczonych, które zajmują się budową silników typu Xchange z elementów, które wykorzystywane są wielokrotnie. Zużycie, awaria, czy zniszczenie silnika nie musi oznaczać całkowitej jego utraty. Każdy z elementów silnika może być wykorzystany powtórnie, albo przetworzony w taki sposób, aby materiał z niego mógł być wykorzystany w stopniu maksymalnym. Dzięki temu uzyskuje się silniki o wiele tańsze, tak samo sprawne jak silniki całkowicie nowe oraz unika się niepotrzebnych strat materiałów i gotowych części silników.

Firma Deutz AG od lat stawia na innowacyjność, a więc powtórne wykorzystanie części nie musi oznaczać braku rozwoju konstrukcji. Rozwiązania Xchange pozwalają na swobodną wymianę części silnika na elementy nowocześniejsze, przez co może być on modernizowany. Silniki w systemie Deutz Xchange są dziś obecne we wszystkich wariantach i do wszystkich maszyn oferowanych przez firmę.

BTH Fast – Oficjalny dystrybutor DEUTZ AG w Polsce

Tekst: BTH Fast