Życie wsi

Leasing paneli fotowoltaicznych w branży rolniczej – co możesz zyskać?

Leasing paneli fotowoltaicznych w branży rolniczej – co możesz zyskać? Grafika: stock.adobe.com

Panele fotowoltaiczne to źródło taniej i ekologicznej energii elektrycznej. Rozwiązanie wykorzystywane jest w sektorze prywatnym i w wielu gałęziach gospodarki – również w rolnictwie. Co możesz zyskać, jeszcze zdecydujesz się na leasing fotowoltaiki?

Światło słoneczne zalicza się do grupy odnawialnych źródeł energii i może być dobrą alternatywą dla węgla, ropy naftowej i innych tradycyjnych paliw, których zasoby są ograniczone. Produkcja prądu z promieni słonecznych jest rozwiązaniem tanim i jednocześnie przyjaznym dla środowiska. Energia elektryczna uzyskiwana jest dzięki wykorzystaniu zjawiska fotowoltaiki. W wyniku tego procesu światło słoneczne, które pada na panele fotowoltaiczne, zostaje przekształcone w prąd zmienny. Dzięki wykorzystaniu falownika finalnym produktem jest prąd stały.

Korzyści z fotowoltaiki

Energia elektryczna uzyskana za pomocą fotowoltaiki może być wykorzystana do oświetlenia obejścia i pomieszczeń gospodarczych, zasilania maszyn rolniczych czy ogrzewania wody bieżącej. Nadwyżkę prądu wyprodukowanego w okresie wiosenno-letnim możesz przekazać do sieci publicznej – będziesz mógł ją odebrać w sezonie zimowym. Dzięki temu Twoje gospodarstwo może być energetycznie samowystarczalne przez cały rok.

Panele słoneczne są przyjazne środowisku, produkcji energii nie towarzyszy emisja zanieczyszczeń. Korzystanie z fotowoltaiki może więc przynieść korzyści wizerunkowe – klienci coraz częściej sięgają po produkty z upraw ekologicznych.

Leasing fotowoltaiki dla rolnika w PKO

Działanie i obsługa fotowoltaiki nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Koszty ponosisz tylko na pierwszym etapie – podczas zakupu i montażu paneli. Inwestycję możesz sfinansować za pomocą leasingu – dzięki temu unikniesz dużego, jednorazowego wydatku. Jest to dobra alternatywa dla kredytu bankowego czy zakupu na raty.

Leasing fotowoltaiki polega na tym, że panele fotowoltaiczne pozostają własnością leasingodawcy. W zamian za miesięczne raty możesz korzystać z przedmiotu umowy. Po zakończeniu okresu leasingu możesz wykupić fotowoltaikę od leasingodawcy.

Ciekawą ofertę leasingu fotowoltaiki dla rolników przygotowało PKO Leasing: https://www.pkoleasing.pl/leasing/finansowanie-urzadzen-fotowoltaicznych/. Oferta dotyczy finansowania nowych urządzeń fotowoltaicznych o maksymalnej mocy do 1MWp na własne potrzeby w formie leasingu lub pożyczki leasingowej. Instalacje o wartości do 250 tys. PLN rozpatrywane są w procedurze uproszczonej przy zastosowaniu minimum formalności oraz wkładzie własnym już od 10 proc. Konsultanci PKO pomogą Ci wybrać rozwiązanie dopasowane do Twoich możliwości.

Artykuł sponsorowany

admin

Recent Posts

Dzierżawa gruntu rolnego – korzyści i zagrożenia

Posiadacz gospodarstwa rolnego chcący rozszerzyć zakres upraw roślin, albo potrzebuje dodatkowych pastwisk lub łąk na…

5 dni ago

Agrofagi występujące w uprawie buraka cukrowego

Burak cukrowy jest drugim na świecie źródłem cukru. W naszej strefie klimatycznej dzierży niepodważalną palmę…

1 miesiąc ago

Kompostownik w ogrodzie – ekologicznie i ekonomicznie

Ilość „produkowanych” przez gospodarstwa domowe odpadów wzrasta z każdym rokiem. Na szczęście wzrasta też świadomość,…

2 miesiące ago

Producent przemysłowych zbiorników kwasoodpornych — PIKO

Przedsiębiorstwo PIKO to producent przemysłowych zbiorników ze stali nierdzewnej. Wysoka jakość produkcji doceniana jest przez…

2 miesiące ago

Dopłaty bezpośrednie dla rolników w 2024 roku. Co się zmieni?

W kalendarzu rolniczym warto zapisać sobie datę 15 marca 2024 roku. To właśnie w tym…

2 miesiące ago

Uprawianie chryzantem w ogrodzie

Są symbolem późnej jesieni, odchodzenia, pamięci. To o nich śpiewał Mieczysław Fogg, a cała Polska…

2 miesiące ago