Pelargonie to popularne rośliny balkonowe doniczkowe. Szczególnie pelargonie wielkokwiatowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród ogrodników z zamiłowania. Wynika to z dość łatwej pielęgnacji tych roślin oraz możliwości wykonania zabiegów, które pozwolą przezimować pelargonie. Jest to spowodowane ich odpornością na zmienne warunki atmosferyczne.
Zimowanie pelargonii wymaga pewnego przygotowania. Pędy pelargonii powinny zostać zabezpieczone specjalną osłoną do roślin kwitnących. Nie niszczy ona kwiatów, a jedynie zabezpiecza je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, w tym przed śniegiem lub mrozem. Przezimowanie pelargonii jest również łatwiejsze, jeżeli pozbędziemy się zniszczonych pędów oraz tych, które przedwcześnie wypuściły pąki. Można przechować pelargonie zimą w domu, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Jednak dużo korzystniejsze jest obcięcie takich fragmentów rośliny matecznej w celu zabezpieczenia całej pelargonii.
Nawozy do trawy jesienne również mogą okazać się pomocne. Ważne jest, aby podłoże, na którym znajduje się roślina było możliwie zdrowe oraz mogło dostarczyć jej niezbędnych składników do prawidłowego przezimowania. Dlatego jeżeli planujemy przechowywanie pelargonii zimą na podwórku, wówczas taki nawóz warto rozprowadzić po trawie późną jesienią, aby mogła ona w dalszym ciągu dostarczać odpowiednich składników, z których będzie czerpała roślina. W ten sposób możne ona przezimować, bez obaw, że wiosną zastaniemy zeschnięte i zniszczone pędy.
Nawozy ekologiczne również mogą stanowić ważny element prawidłowego zimowania pelargonii rabatowych. Jeżeli roślina jest odpowiednio zaopatrzona w niezbędne jej do przetrwania składniki odżywcze, które zostały dostarczone razem z nawozem do jej podłoża, ma większą szansę na przetrwanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ekologiczne nawozy są znacznie bardziej bezpieczne dla człowieka oraz zwierząt domowych niż te sztuczne, wykorzystywane przez rolników. Dlatego można mieć zupełną pewność, że nie tylko roślina została odpowiednio zabezpieczona na zimę, ale również ewentualne dostanie się zwierzęcia do jej podłoża nie będzie dla niego niebezpieczne. Warto również sprawdzić, czy konkretny nawóz może być podawany zimą. Może się również okazać, że będzie potrzebne dodanie nawozu podczas zimy. Wówczas wystarczy podlać roślinę w miejscu zabezpieczonym przed zimnem za pomocą konewki z wodą z nawozem. W ten sposób prawidłowo dbamy o pelargonię w trakcie zimowania.
Stratyfikacja nasion to technika, która polega na poddaniu nasion działaniu niskich temperatur i wilgoci w…
Traktor jest niezastąpionym wyposażeniem każdego gospodarstwa rolnego. Jednak pomimo coraz atrakcyjniejszych warunków zakupu i licznych…
Piwonie (Paeonia) to rośliny wieloletnie należące do rodziny piwoniowatych (Paeoniaceae). Znanych jest około 30 gatunków…
Zachowanie zdrowia kur to jeden z podstawowych obowiązków hodowców. Jest to proces skomplikowany, ale odpowiednie…
Hurtownia Magros BHP to idealne miejsce dla firm szukających wysokiej jakości odzieży roboczej, która zapewnia…
Niedawna dyskusja o słowach, jakich używamy na temat odchodzenia zwierząt, która przetoczyła się przez łamy…