Weź psa pod włos

Szczotkowanie
Weź psa pod włos, fot. Petstation
Półki sklepów z akcesoriami dla psów uginają się pod ciężarem różnych akcesoriów pielęgnacyjnych. Wśród nich są m.in. szczotki, grzebienie, rękawice masujące, szampony, obcinacze i nożyczki oraz szereg innych produktów, ułatwiających dbanie o higienę pupila.

Lśniąca, gładka sierść to podstawa

Jeśli chcesz, aby sierść Twojego zwierzaka promieniowała zdrowym blaskiem, musisz wybrać nie tylko dobry szampon, ale też odpowiedni zestaw szczotek Dzięki nim sierść będzie pozbawiona jakichkolwiek zabrudzeń i martwych włosów, wyglądających bardzo nieestetycznie. Niestety, zabieg szczotkowania, stanowi często dla czworonoga nie lada stres, dlatego trzeba zatroszczyć się o to, aby szczotka dla psa była wykonana wedle najwyższych standardów jakości. Najpewniejszym miejscem, w którym można zaopatrzyć się w sprawdzone i bezpieczne produkty dla domowych pupili jest sklep zoologiczny, lub ten oferujący wyłącznie asortyment dla danej grupy zwierząt. Wystarczy zapoznać się z szeroką ofertą jednego z nich, np. Pet Station, aby zobaczyć, jak powinna wyglądać prezentacja produktów pielęgnacyjnych dla psów i kotów. Wyposażając swojego podopiecznego w profesjonalną szczotkę z tego rodzaju sklepu, uchronisz zwierzę przed nieprzyjemnym wyrywaniem włosków, czy ich szarpaniem.

Agrowies.pl = Rolnictwo – Sadownictwo – Ogrodnictwo –  Ochrona Roślin – Maszyny Rolnicze – Nawozy – Środki owadobójcze – Hodowla zwierząt – Finanse i Prawo dla Rolnika

Wybór odpowiednich przyrządów higienicznych należy też dopasować do rodzaju sierści zwierzaka. Szczotka dla psa krótkowłosego może być wykonana np. z nylonowego włosia, które będzie nie tylko pielęgnować sierść, ale też stymulować skórę zwierzęcia. Z kolei długowłose psy powinny być pielęgnowane już za pomocą dwóch rodzajów szczotek – drucianych i wykonanych na bazie włosia. Szczotki dla psów z drucianymi ząbkami pomagają rozplątać splataną sierść, którą po dłuższym czasie, jeszcze trudniej rozczesać.

Szczotkowanie to nie wszystko

Czasami trzeba również sięgnąć po dobrej jakości grzebień dla psa, aby sprostać sytuacjom problemowym, np. pozbyciu się kołtunów czy rozczesać sierść w trudno dostępnych miejscach. Jeśli sierść jest wyjątkowo gęsta, konieczny może się okazać zakup zgrzebła. Za jego pomocą można sprawnie usunąć podszerstek, szczególnie w czasie linienia psa. Dzięki temu urządzeniu wyczeszesz niepotrzebne włoski, rozplączesz kołtuny, ale też porządnie wymasujesz skórę pupila. W co jeszcze warto wyposażyć podręczny zestaw pielęgnacyjny swojego czworonoga? Oczywiście w furminator dla psów o długiej sierści. Dzięki niemu można zredukować linienie aż do 90%! Jest to wyjątkowe narzędzie stymulujące produkcję naturalnego olejku, chroniącego skórę i nabłyszczającego sierść.

Szczotkowanie i czesanie psa należy wykonywać powoli, z przerwami na głaskanie i masaż skóry zwierzaka. Tylko wtedy można zyskać jego zaufanie, a zabiegi pielęgnacyjne nie będą mu kojarzyły się z czymś wyjątkowo przykrym.

Tekst: Petstation